05.09.2018

Fotografie Macieja Krzeptowskiego – w 80 lat dookoła świata

Od dzisiaj w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie można obejrzeć prace Macieja Krzeptowskiego - doktora nauk przyrodniczych, biologa, żeglarza, kapitana jachtowego, lecz przede wszystkim wielkiego podróżnika.

Wystawa fotograficzna Macieja Krzeptowskiego pt. „W 80 lat dookoła świata” uroczyście otwarta została przez Dyrektora Książnicy Pomorskiej w Szczecinie Lucjana Bąbolewskiego i prezydenta Rotary Club Szczecin Tomasza Brejdaka.  

"Większość prezentowanych zdjęć robiona była z myślą, by za wszelką cenę zatrzymać dla siebie spotkanych ludzi, miejsca i sytuacje" – podkreśla autor, kapitan jachtowy Maciej Krzeptowski. – "Jest tam przede wszystkim zdziwienie, że tak wygląda Atlantyk, przylądek Horn, pingwin, pani Latimer, szczyt Dhaulagiri! Za to brak w nich zupełnie zamysłu i przekonania, że kiedyś mogłyby posłużyć do przygotowania wystawy. Wyraziste, czasami trudne wyprawy w góry, rejsy na jachtach i statkach rybackich dostarczyły mi niezapomnianych przeżyć, nic dziwnego, że właśnie tam fotografowałem najczęściej…"

Europabiz.pl uczestniczyła w przygotowaniach wernisażu. 

Wystawę w Książnicy Pomorskiej można będzie oglądać do 29 września br.

Więcej o wystawie >>